Kristo: “Bëhu gati për zgjedhje lokale!”, Kryebashkiaku i Lezhës: “Petulla në ujë s’të ndalojmë...

E shprehu përsëri. Nga foltorja e Kuvendit, kryeministri Rama riktheksoi edhe njëherë atë që kishte pohuar pak ditë mëparë: Partia Socialiste do t'i hapë...

Kush është Roberti nga Lezha, që shpëtoi nënë e bir, në Shëngjin

Nëne e bir, tre ditë mëparë në plazhin e Shëngjinit, ishin në frymën e tyre të fundit kur dora shpëtimtare e të riut lezhjan...

Lezhë/ Finalizohet operacioni policor i koduar “Kuruesi i rremë”…

Njoftim i Policise Lezhe: Operacioni nga strukturat e DVP Lezhë, në bashkëpunim të ngushtë me Komisariatin e Policisë Kurbin dhe Lezhë. Prodhonin ilaçe në mënyrë artizanale...

Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Bashkisë Lezhë, ndryshojnë tarifat e parkimit

Në një mbledhje të jashtëzakonshme të thirrur nga Bashkia Lezhë, Këshilli Bashkiak i kryesuar nga Z. Ernest Rakaj ka shqyrtuar dhe i ka dhënë...

Të rinjtë lezhjanë fitore historike! Shënkolli U17 në Librin e Artë të Trofeve

Të padiskutueshëm. Atëherë kur më pak e priste, Vllaznia u ndëshkua dhe nuk arriti të barazonte. Mbrojtja dhe portieri Simoni e ruajtën me vëmendje...

Lezhë/ Demokratët e Kurbinit propozojnë kandidatët, ja emrat që po spikasin!

Duam apo s'duam, e thotë ligji apo nuk e thotë ligji, gradualisht po hyjmë në fushatë elektorale. Në rastin më të afërt përflitet për...

Tjetër përplasje në Lezhë, tre të lënduar…

Një aksident ka ndodhur para një karburanti në Lezhë teksa tre të lënduar kanë mbetur nga përplasja e dy mjeteve dhe një motori. Gazetari Elidon...

Bashkia Lezhë sjell teknologjinë e fundit të ndriçimit urban. Ja kompania implementuese…

Janë më të thjeshta në mirëmbajtje, japin ndriçim më cilësor për rrugët dhe lagjet e qytetit, mundësojnë shikim më të qartë për këmbësorët, dhe...

Përplasen 2 automjete dhe 1 motor në aksin Lezhë-Shëngjin, një rëndë…

Tjetër përplasje automjetesh në Shëngjin. Tre persona kanë mbetur të plagosur në një aksident në aksin rrugor Lezhë-Shëngjin. Ngjarja ndodhi pranë Knallës. Gazetari i BalkanWeb Elidon Ndreka...

Ata janë në finale! Të rinjtë lezhjanë ‘lajnë hesapet’ për 30 minuta me kundërshtarin...

Ata janë në finale. Me një etje të thellë për fitore, me grintë, dominim, shpejtësi dhe saktësi, Shimaj në minutën e 8-të, Gjoka në...