Lezhë/ Transportonin mallra të paligjshme, kapen në flagrancë 2 shtetas…

Transportonin mallra të prodhuara në mënyrë të kundërligjshme dhe i ofruan ryshfet punonjësve të Policisë, me qëllim shmangien e kontrollit të automjetit, arrestohen në...

10 Arsyet pse të jetosh në Lezhë është bekim i madh!

Ne shpesh i marrim si dhuratë lukset dhe komoditetet e jetës sonë, duke harruar se shumë nga qeniet njerëzore po jetojnë një jetë ku...

U dëmtua nga tërmeti, Gjykata e Lezhës rifillon punën për disa kategori çështjesh

Selia e gjykates është transferuar përkohesisht tek godina e Prokurorisë. Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur rifillimin e veprimtarisë dhe shërbimeve gjyqësore të Gjykatës së...

PD Lezhë publikon listën me kërkesa për Bashkinë në prag të miratimit të buxhetit

Ndërkohë që Bashkia Lezhë ka lajmëruar mbledhjen e fundit dhe ndoshta më të rëndësishme të Këshillit Bashkiak me datë 26 Dhjetor 2019, Partia Demokratike...

Nxënësit në Lezhë morën pushimet sot, por përpara se iknin në shtëpi, u mblodhën...

Këshilli i Qarkut Lezhë në vazhdën e projektit tripalësh 3WATCH OUT (Itali-Mal i Zi-Shqipëri) ka patur të parashikuar që në krye të herës në...

Lezha mirëpret eventin ndërkombëtar në muajin shkurt! Hair & MakeUP International CUP

Në muajin shkurt Lezha do të jetë mikpritëse Kupës Ndërkombëtare të Arteve të Bukurisë. 2020 International Hair&MakeUP Cup do të zhvillohet pikërisht pra, në Lezhë....

Këshilli i Bashkisë Lezhë zhvillon mbledhjen e radhës me një ndryshim të madh! Ja...

Këshilli Bashkisë Lezhë ka miratuar bonusin e qerasë për 160 familjet e para të dëmtuara rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit. Kryebashkiaku Ndreu e ka...

Lezhë/ Detajet mbi gjendjen e 17 vjeçares që e përplasi vetura te “Kryqëzimi i...

Rreth orës 07:45 , në autostradën Lezhë-Milot, tek "Kryqëzimi i Rriles", automjeti me drejtues shtetasin F.D., ka përplasur shtetasen Xh.D.,17 vjeçe, ku për pasojë...

A doni internet të shpejtë në Lezhë? Ja kush ka ardhur…

Djali i Mozës po qan me të madhe sepse figura në ekranin e TV është ngrirë, dhe filmi vizatimor nuk po vazhdon. Elona nuk...

Supriza që u zbulua në fund… në Katedralen e Lezhës!

Mbrëmjen e sotme Katedralja e Lezhës u tejmbush me besimtarë të cilët iu përgjigjen thirrjes për t'u bashkuar në lutjen me muzikë të shenjtë...

Më të fundit