“Furtunë” në Drejtorinë e Hetimit Tatimor në Shkodër, pushohen 22 persona

Shkarkohet drejtori në Drejtorinë e Hetimit Tatimor të Shkodrës dhe 21 inspektorë të tjera. Lajmi bëhet i ditur nga vetë ministrja e Drejtësisë, në...

Eduard Ndreca i përgjigjet Nënkryetares së Bashkisë: “E harruat kush fitoi në 2017-ën?”

Në përgjigje të asaj që nënkryetarja e Bashkisë Znj. Alfrida Marku publikoi ditën e djeshme, në lidhje me procesin e ri-organizimit së strukturave të...

Lezhë/ Paulin Marku: “Fëmijët po braktisin shkollën për t’u bërë lypës!”

Kryetari i PD-së së Lezhës Z. Paulin Marku ka vendosur të mos përfshihet në replikat e njëspanjëshme në distancë midisa aktorëve kryesorë të skakierës...

Pjerin Ndreu Garanton Socialistët e Lezhës: “Kemi 2 opsione… Fitoren ose Fitoren!”

Në një kuriozitet historik thuhet se Perandori i Romës Jul Çezari sa herë që zbarkonte me flotën e tij në brigjet e tokës së...

“PD e Lezhës po ripërtërihet, PS e Lezhës me Njerëz të Komanduar që u...

Alfrida Marku: PD është grupimi i individëve me integritet/ ndërsa PS lë për të dëshiruar Nënkryetarja e Bashkisë së Lezhës Alfrida Marku përmes një postimi...

Video: Lezhë/ 7 Vjeçari që Vuan nga Plakja e Parakohshme, prindërit apelojnë për ndihmë…

Duket se jeta është treguar e pa drejte për Ezelin, 7 vjecarin nga Lezha i prekur nga një semundje e rrallë që e ben...

Seriozisht e ka kjo? ‘Lajthit’ ministrja Kumbaro: Don’t f*ck them…

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro ka prezantuar Lëvizjen Kombëtare për Lexim, e cila ka synim të nxisë leximin te çdo moshë dhe kudo nëpër...

Bashkitë më pak fonde. KLSH: U zgjeruan në territor dhe nuk u mbështetën!

Pushteti qendror duhej t`u kishte dhënë të gjitha bashkive një fond shtese prej 12 miliardë lekë të reja, sipas një raporti më të fundit...

Gara për konsumatorin, si supermarketet po ia “rrëmbejnë” tregun dyqaneve të vogla…

Rrjetet e supermarketeve janë një ndër bizneset që po njohin rritje të vazhdueshme vitet e fundit. Në një vend ku ekonomia informale është e...

Alfrida Marku: “Lezhën duhet ta pastrojmë nga politikanet se nga mbeturinat e ka pastru...

Nuk ka vonuar shumë reagimi i Alfrida Markut për aksionin e ndërmarre nga të rinjtë e FRESSH në Lezhë për të pastruar qytetin. Marku shkruan...

Më të fundit