Lezhë/ Kapen nga policia duke gërryer shtratin e lumit, 20 milionë gjobë dhe procedim...

Operacion nga Policia e Kurbinit, në bashkëpunim me IKMT-në. Kontrolle të imtësishme përgjatë shtratit të lumit Mat. Kapen nga Policia duke gërryer shtratin e lumit dhe...

Peticioni mbërrin në Lezhë! Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit fton të gjithë lezhjanët!

Lezha do të jetë nesër stacioni i tretë jashtë Tiranës i Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, e cila organizoi mbledhjen e firmave për rindërtimin...

Sandër Lleshaj sjell zviceranët në Lezhë, i falenderon dhe i fton për mundësi të...

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë Z. Sandër Lleshaj ka zhvilluar një takim ditën e sotme në Lezhë sëbashku me Ambasadorin zviceran Z. Adrian Maître...

Tjetër projekt pilot për Lezhën! Emergjencat dhe mbrojtja nga fatkeqësist natyrore

Shqipëria zuri vendin e parë në Europë për ekspozimin ndaj fatkeqësive natyrore për vitet 2011-2019, sipas raportit vjetor të Riskut Botëror i Universitetit të...

Kryetari i Bashkisë Lezhë përcjell urimin dhe zbulon një detaj të veçantë…

Kryetari i Bashkisë Lezhë Z. Pjerin Ndreu ka përcjellë urimin e tij me rastin e Fitër Bajramit, por përtej urimit të zakonshëm që shprehet...

PD e Lezhës vizitë Myftinisë dhe uron besimtarët për Fitër Bajramin!

Në faqen zyrtare të Partisë Demokratike Dega Lezhë është publikuar fotoja e takimit që përfaqësuesit më të lartë të kësaj dege patën ditën e...

Lezhë/ Ministri ‘u tërheq veshin’ ndotësve të ambjentit: “Fjalët mbaruan, tani aksion!”

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj zhvilloi inspektim në zonën e Lagunës së Kune Vainit dhe Tales, në kuadër të masave për ruajtjen dhe mbrojtjen...

Miratohet shembja e 8 pallateve dhe 2 shkollave në Lezhë, sapo e vendosi Këshilli...

Në një mbledhje të jashtëzakonshme të thirrur të Këshillit të Bashkisë Lezhë, i kryesuar nga Z. Ernest Rakaj pati në rend të ditës shembjen...

Shëngjini bëhet xixë, Bashkia Lezhë pranon sfidën e vështirë…

Ditëve të Shëngjinit me brezin e rërës të ndotur, trotuaret tullëshkulur, pemët gjethekalbura, dhe të teneqeve vijëkufizuese po u vjen fundi. Ky është sezoni i...

Hapja e restoranteve në Lezhë. Bizneset të shqetësuara!

E hënë 18 maj. Lokalet dhe restorantet u rihapën në Lezhë. Shumica kishin nxituar që të krijonin sa më shumë hapsira të jashtme për...