Diell i rrejshëm për Lezhën! Instituti i Meteorologjisë: “Do të kemi fundjavë të acartë”

Dielli do të shndrisë fort e do të ngrohë pak gjatë kësaj fundjave në Lezhë. Instituti i Meteorologjisë ka paralajmëruar një fundjavë polare për Lezhën,...

Ndreca status fshikullues, replikon menjëherë ish-drejtori i Bordit të Kullimit Lezhë

Kryesocialisti i Lezhës dhe Kryetari i Këshillit të Qarkut Dr. Eduard Ndreca, ka reagur pak më herët në lidhje me atë që ai e...

25 Prilli po afron me shpejtësi, PD Lezhë zgjedh përfaqësueset e ZAZ 12 dhe...

Ndërkohë që po i afrohemi me shpejtësi 25 Prillit, demokratët e Lezhës kanë bërë një hap përpara në rifreskimin dhe konsolidimin tërësor të grupseksioneve...

108 Vjet Polici! Drejtuesi i Policisë së Lezhës Laska i jep certifikatën e vlerësimit...

Me rastin e 108 vjetorit të Policisë së Shtetit shqiptar, në ambientet e Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë, duke zbatuar masat anticovid, me pjesëmarrjen...

Kryemadhi në Lezhë: “Shteti të jetë prezent aty ku ka nevojë!”

Kryetarja e LSI-së Znj. Monika Kryemadhi ka qënë ditën e sotme në Lezhë. Ajo zhvilloi një tryezë diskutimi me banorë dhe eksponentët më të lartë...

Kryebashkiaku i Lezhës nuk kursehet: “Mbillni atë pemën, e mos u sillni kot vërdallë”

Në një institucion të rëndësishëm zëvendësohet kryetari. Ish-kryetari shkon te kryetari i ri dhe në momentin që do të largohet i thotë: ‘Të kam lënë...

Gjermanët “marrin në dorë” kandidatët e PS-së, një zonjë për Lezhën në fazën finale

Nga mijëra aplikime që janë dërguar përmes platformës deputetiqëduam.al, nga të gjithë ata brenda apo jashtë Partisë Socialiste, nga mijëra pra, janë përzgjedhur 58...

Fryhet befasisht grykëderdhja e Matit, të moshuarin në Tale të Lezhës e shpëton pema

Për shkak të rritjes së befasishme të kuotës në grykëderdhjen e lumit Mat, një i moshuar ka rrezikuar seriozisht që të përpihet nga ashpërsia...

Përmirësohet situata në Lezhë, bie niveli kritik në argjinatura

Në normalitetin e saj, Lezha gjatë vitit ka 95 ditë me reshje ndërsa dielli mbizotëron në rreth 270 ditë të vitit. Periudha tetor–prill është...

Peleshi në Lezhë: “Jemi në gatishmëri 24/7”

Ministri i Mbrojtjes Z.Niko Peleshi ka vizituar ditën e sotme rajonet më të dëmtuara nga reshjet e shumta të ditëve të fundit. Peleshi ka më...