Lezhë/ I vodhën 600 mijë lekë në çantë teksa luante me fëmijët në park,...

Policia vë në pranga dy shtetas si autorë të vjedhjes monetare prej 60.000 lekë (të reja) një shtetasi. Të arrestuarit me preçedentë të mëparshëm në...

Materniteti i Ri i Lezhës së shpejti një realitet i prekshëm dhe një shërbim...

Ministrja e Shëndetësisë Znj. Ogerta Manastirliu e shoqëruar nga Kryebashkiaku i Lezhës Z. Pjerin Ndreu, deputetja e Lezhës Znj. Ardiana Jaku dhe Prefekti Z....

Njoftimi i Policisë Lezhë në lidhje aksidentin te ‘Kryqëzimi i Shënkollit’

Lezhë / Informacion paraprak Tek " Kryqëzimi i Tales" ka ndodhur një aksident automobilistik ku janë përplasur mjeti tip kamionçinë me drejtues shtetasin M.Gj. 51...

Lezhë/ Aksident rrugor tek ‘Kryqëzimi i Shënkollit’…(Video)

Një aksident rrugor ka ndodhur në afërsi të “Kryqëzimit të Shënkollit” në Lezhë. Burime jo zyrtare raportojnë nga vendi i ngjarjes se katër persona...

Lajm i Fundit/ Identifikohet 34 vjeçari që mbeti i vrarë sot në Zall-Xhuxhë

“BalkanWeb” ka zbuluar emrin e 34-vjeçarit të vrarë këtë pasdite në fshatin Zall Xhuxhë të Fanit, në Mirditë. Shtetasi që është ekzekutuar me armë zjarri...

Eduard Ndreca zgjidhet nënkryetar i Shoqatës së Qarqeve të Shqipërisë

Shoqata e Këshillave të Qarqeve të Shqipërisë ka zhvilluar mbledhjen e saj të parë pas zgjedhjeve të 30 qershorit. Mbledhja u drejtua nga Kryetari...

Plagoset 27 vjeçari në Ishull Lezhë, Policia krehje gjithë zonës për autorin…

Rreth orës 11:05, në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri shtetasi S.N. 27 vjeç, banues në Ishull Lezhë i cili është...

Përmbytja e Lezhës dhe bllofi fotografik që nuk i shpëtoi Kryebashkiakut Ndreu

Ndërkohë që administrata aktuale e Bashkisë Lezhë nuk mund të fajësohet për përmbytjen e të gjithave rrugëve e rrugicave të Lezhës dje, ajo sigurisht...

Lezhë/ Rikthehet tërbimi i Zeusit në rrugën e Torovicës

Pas nisjes së shirave, në Torovicë të Lezhës u rikthye fenomeni i rënies së gurëve. Tre të tillë përfunduan në rrugën kryesore por fatmirësisht...

Çfarë po ndodh te Bashkia e Lezhës?

Pak çaste mëparë në inbox-in e faqes Lezha News kanë mbërritur disa pamje të pazakonta për orarin nga sheshi qëndror i qytetit. Nga pamjet e...

Më të fundit