Tregu industrial i Laçit përpihet nga flakët në pak minuta

Një zjarr masiv ka përfshirë tregun industrial të qytetit të Laçit rreth orës 06:00. Shkaku ka qenë zjarri në një lokal afër tregut të qytetit...

Përqafime, dhurata e buzëqeshje! PS Lezhë në stacionin e radhës sot…

Në vazhdën e aktiviteteve sociale PS e Lezhës ka patur sot si stacionin e radhës takimin me 100 familje të fëmijëve jetim. Fytyrat e qeshura...

Zbardhen detajet e aksidentit në Tale

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Shënkoll - Tale, shtetasi A.I. 37 vjeç, duke drejtuar mjetin e tij...

Tale – Lezhë/ Përplasja me makinën i merr jetën këmbësorit!

Një aksident rrugor është shënuar pak minuta më parë në Tale të Lezhës dhe si pasojë një person ka humbur jetën. Informacione më të hollësishme...

Përçarje apo progres? Deklarata e Paulin Markut turbullon ujërat në PD-në e Lezhës

Pas 50 vitesh kryeministër i Italisë, një gazetar e pyeti Xhulio Andreottin: Është më mirë të kesh para apo pushtet? Pushtet!, - u përgjigj menjëherë Andreotti. Ndërsa...

“Më nxorri jashtë!”/ Drejtori i Arsimit në Bashki rrëfen çfarë i ndodhi sot në...

Pas publikimit te lajmit për mungesën e ngrohjes në shkollën Marash Gjoni, ka reaguar Bashkia Lezhë, e cila është paraqitur pranë Shkolles 9-vjecare “Marash...

Nënkryetarja e Bashkisë publikon fotot dhe faturat: “PS Lezhë po degradon në sajesa…”

Një ditë pas publikimit në të gjitha mediat e portalet e vendit të bojkotimit të mësimit në Shkollën "Marash Gjoni" në Rrilë, nga stafi...

Lezhë/ Drejtoresha e shkollës së Rrilës shpjegon arsyen pse e bojkotuan mësimin sot!

Nxënës dhe mësues të shkollës 9 vjeçare "Marash Gjoni" ne Rrilë, nuk kanë zhvilluar mësim ditën e sotme. Shkak u bë mungesa e sobave dhe...

“Ranishtja 4″/ Ja vendimi që mori Gjykata e Lezhës për të akuzuarit

Gjykata Lezhe u shpreh sot në lidhje me çështjen penale 'Ranishtja 4' ndaj 20 personave. Gjyqtari Jak Ndoka ka pranuar kërkesën e prokurorit për pushimin e...

Të shumtë, si asnjëherë mëparë! Qytetarë lezhjanë mbushin shtëpinë e Naze Markut…

Edhe sot në shtëpinë e Serafin Markut ka patur vizitorë, qytetarë të ndryshëm të shtyrë nga virtyti universal i qënieve njerëzore, zemërgjërësia, kanë shkuar...

Më të fundit