“Turp me t’lexu kush!”, “Po shkruan si 5 vjeçe!”/Marku e Pacaj nuk ia kursejnë...

Nuk është aspak e çuditshme që ndezja e motorëve të fushatës të përkojë fillimisht me ashpërsimin e toneve në rrjetet sociale. Ka mjaftuar një status...

Lezhë/ Deputeti Ndreu prezanton ‘grupin e zjarrit’ …

Deputeti i Lezhës z. Pjerin Ndreu ka shfrytëzuar faqen e tij zyrtare në rrjetin social Facebook për të publikuar fotot e atij që ai...

Njëri nga këta do të vendoset në sheshin kryesor të Lezhës! Jep vlerësimin tënd…

Qendrës së qytetit të Lezhës do t’i shtohet edhe busti i Heroit Kombëtar Gjergj Kastriotit-Skënderbeut. Në garën për bustin më të mirë kanë konkurruar 25...

Me ‘rrota përpjetë’ apo me ‘këmbë në tokë’, si është Bashkia Lezhë? Na e...

Bashkia është institucioni që ka përgjegjësinë më të lartë për t’i siguruar qytetarëve të saj shërbime sa më cilësore dhe një mirëqenie të lartë....

Zvogëlohen lugët e lezhjanëve, thellohet pabarazia Tiranë – Lezhë, shikoni sa ka rënë Lezha...

Në vitin 2015 familjet në 5 qarqe të vendit konsumonin mbi mesataren e vendit, ndërsa në vitin 2017 vetëm familjet e vetëm 2 qarqeve,...

PD ndez ‘motorët’, ja emri që do kryesojë grupin e Lezhës…

Në një kohë që pak muaj na ndajnë nga zgjedhjet vendore, Partia Demokratike ka “ndezur motorët”. Kryetari i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim...

Ish-deputeti i Lezhës komandohet për drejtimin e institucionit të rëndësishëm në Shkodër…

Ish-deputeti Gjok Jaku komandohet drejtor i Hipotekës në Shkodër. Pas arrestimit të ish-drejtori Zamir Leka dy ditë më parë, është vendosur emri i ri...

“Mirë se Vini në Mbretërinë e Baltës”/ Tregu i Kafshëve në Milot në Gjendje...

MILOT - Tregu i kafshëve të gjalla në Milot përkeqësohet çdo ditë, ndërkohë që vec vendit të shitjes, është shndërruar dhe në një vend therjes,...

Tërmetet nuk Kanë të Ndalur! Ja ku Ishte Epiqendra…

Një tjetër tërmet në Shqipëri. Pas atij të paradites, janë ndjerë lëkundje të tjera në qendrën e vendit. Sipas të dhënave nga IGJEUM por edhe...

Zbatica ka Filluar… Erdhi Koha të Përdorim Trurin! Shëngjini Nuk Është Më Foleja e...

Në Shëngjin numri kryesor i pushuesve përbëhet nga shqiptarët e Kosovës. Por operatorët turistikë parashikojnë një ikje graduale të tyre pas liberalizimit të vizave...

Më të fundit