Deputeti Ndreu sapo publikoi shifrat “zonë-për-zonë” të mega-investimit që nxjerr Lezhën nga mesjeta!

Pasi paralajmëroi, pak javë mëparë një furtunë investimesh në rrethin e Lezhës, deputeti Pjerin Ndreu po i konkretizon paralajmërimet e tij me gjuhën e...

Ish-zv/kryetarja nuk i ndahet Bashkisë Lezhë

Ish-zv/kryetarja e Bashkisë Lezhë Znj. Alfrida Marku as që e ka ndërmend të ndalet me denoncimet e saj kundrejt aksioneve të Bashkisë Lezhë. Sa...

Agostin Marku i dorëzon titullin: Zef Gjoni “Nderi i Qarkut Lezhe”

ZEF GJONI "NDERI I QARKUT LEZHE" "Për kontribut të veçante si veteriner dhe drejtues insitucioni në zhvillimin e bujqësisë në Qarkun e Lezhës dhe më...

Bashkia Lezhë bën një hap përpara, moment deçiziv ora 16:00!

Tre shkresa kanë dalë nga zyra e kreut të Bashkisë Lezhë me datë 17 qershor 2018. Një për KZAZ nr.12, një për KZAZ nr.13 dhe...

Agostin Marku publikon statusin më epik të vitit, dhe ka të drejtë me çfarë...

Z. Agostin Marku është zv. kryetar i Këshillit të Qarkut Lezhë, dhe për ata që e kanë mik në rrjetin social Facebook i njohin...

“I miri, i keqi dhe i shëmtuari”, – nga Besmir Frroku

Nga Besmir Frroku, Sekretar Organizativ PS Lezhë Historia ime bazohet në një “ngjarje të vertetë” dhe zë fill që nga historia e shëmbjes ose jo...

Operacioni “KASAPI”: Policia e Lezhës arreston hajdutët e bagëtive në Tale e Barbullojë!

Zbardhen një sërë vjedhjesh të bagëtive të trasha të ndodhura në Lezhë dhe Shijak. Finalizohet operacioni "Kasapi", i zhvilluar nga Policia e Lezhës dhe ajo...

Lezhë/ Hapen për herë të parë qendrat “Hapësira Zhvillimore” për fëmijët me aftësi ndryshe…

Lezhë, në dy shkolla hapen qendra "Hapësira zhvillimore” për femijët me aftësi ndryshe. Ështe çelur per here te pare ne Lezhe qendra “Hapësira zhvillimore” brenda...

Ja kush e fitoi garën për zëvendëskryetare e Gjykatës së Lezhës

Gjyqtarja Ulliri fitoi garën përballë Artan Hajredinaj. Elsa Abaz Ulliri është zgjedhur zëvendëskryetare e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Lezhë. Në zgjedhjet e zhvilluara në prani edhe...

Ditët polake të Lezhës Vijojnë/ Emergjencat Civile të Lezhës marrin masat e domosdoshme!

Ditët "polake" të Lezhës sipas Institutit të Meteorologjië pritet të vijojnë të paktën edhe një javë. Dallimi i vetëm këtu është se zbardhimi i borës...

Më të fundit