Policia e Lezhës kap në flagrancë 23 vjeçarin që shpërndante CS pranë shkollës

Policia e Lezhës, kontrolle dhe shërbime pranë shkollave, për parandalimin dhe goditjen e tentativës për shpërndarje të lëndëve narkotike. Si rezultat i kontrolleve të ushtruara,...

E fshehta historike në Balldren që vlen miliarda euro për Lezhën…

Një tjetër dallgë mediatike u ngrit për Kishën e Shna Prenes këto ditë, e cila, përsëri u shua në brigjet e indiferencës. Ka më shumë...

Ja çfarë po instalohet në Lezhë…

Katër ekipe të ndryshme inxhinierësh, francezë, indianë, anglezë, dhe inxhinierët shqiptar të kompanisë BNT Electronics Tiranë përfaqësues të TOSHIBA në Shqipëri kanë koordinuar gjithçka...

Ne jemi shpresa e fundit e kësaj vajze nga Lezha…

DESARA DOÇAJ eshte vogelushja 12 vjeçare nga Lezha ne lufte per jeten e saj, pasi eshte diagnostikuar me Leucemi Akute Mieloide, nje semundje e rralle e...

‘Tym i Bardhë’ nga Pallati i Kulturës: Zgjidhet Kryedemokrati i ri i Lezhës

Pallati i Kulturës ka qënë sot ‘konklava’ për zgjedhjen e kryedemokratit lezhjan. Të kyçur brenda mureve, të përzgjedhurit e degëve të kësaj partie kanë zhvilluar...

Eduard Ndreca zgjidhet nënkryetar i Shoqatës së Qarqeve të Shqipërisë

Shoqata e Këshillave të Qarqeve të Shqipërisë ka zhvilluar mbledhjen e saj të parë pas zgjedhjeve të 30 qershorit. Mbledhja u drejtua nga Kryetari...

“Ranishtja 4″/ Ja vendimi që mori Gjykata e Lezhës për të akuzuarit

Gjykata Lezhe u shpreh sot në lidhje me çështjen penale 'Ranishtja 4' ndaj 20 personave. Gjyqtari Jak Ndoka ka pranuar kërkesën e prokurorit për pushimin e...

Lezhë/ Klinika më e madhe e veriut hap dyert për pacientët…

Qendra më e madhe diagnostikuese në të gjithë veriun e vendi ka hapur sot dyert për pacientët e saj. Klinika Albmedica në Lezhë e pajisur...

Video ekskluzive/ Kush është bukuroshja lezhjane që konkuron për Miss Bota 2018?

Nikita Preka, është vajza nga Lezha e cila është perzgjedhur që të përfaqesojë Shqiperinë në “Miss World Albanian”, një nga garat me prestigjioze të...

Vendi sekret në Lezhë, ku njerëzve po u ndryshon jeta për mirë!

Mënyra se si e shoh unë është se, i vetmi ndryshim ndërmjet një grope dhe një varri qëndron tek thellësia e gërmimit. Dhe unë e...

Më të fundit