Policia e Lezhës dhe Mirditës finalizojnë operacionin “Kaçinari”

Vijojnë goditjet e njëpasnjëshme ndaj veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve dhe armëmbajtjes pa leje. Finalizohet operacioni policor i koduar "Kaçinari". Operacioni i zhvilluar nga seksioni...

Dalin rezultatet e mjekëve të Lezhës për COVID-19

Shoqata e Infermierëve Lezhë ka njoftuar pak minuta mëparë në faqen e saj zyrtare se rezultati i testit për personelin e Spitalit Lezhë është...

Koronavirus prek Lezhën, infektohet infermierja!

Lezha i shtohet hartës së të prekurve me covid-19. Pacientja e parë është një infermiere pediatre 54 vjeçare në Poliklinikën e Lezhës e cila...

“AKSI”, Policia e Lezhës operacion në Balldre, pranga 43 vjeçarit!

Finalizohet operacioni policor i koduar “AKSI”. Operacioni i zhvilluar nga Sektori për Hetimin e Narkotikëve, në bashkëpunim me Forcën Operacionale në DVP Lezhë. Sekuestrohen 2 kilogramë...

Lezhë/ Policia kontroll fizik 20 vjeçarit në lokal, ja çfarë gjetën që e vunë...

Goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale të shpërndarjes së lëndëve narkotike në doza të vogla. Arrestohet në flagrancë 20-vjeçari që posedonte lëndën narkotike. Specialistët për...

Ndreu firmos dhe publikon urdhrin për bizneset në Lezhë…

Pak orë mëparë Kryetari i Bashkisë Lezhë Z. Pjerin Ndreu ka publikuar urdhrin e firmosur në faqen e tij zyrtare. Urdhri në fjalë, i cili...

Policia e Lezhës dhe Kurbinit finalizojnë me sukses operacionin “Skuraj 2”, pranga 17 vjeçarit

Vijojnë goditjet e njëpasnjëshme ndaj veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve dhe armëmbajtjes pa leje. Finalizohet operacioni policor i koduar "Skuraj 2". Operacioni i zhvilluar...

Kryqëzimi i Shëngjinit/ Rrugorët e Lezhës pranga 41 vjeçarit në kërkim

Vijon puna për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre përpara përgjegjësisë ligjore. Një tjetër i kërkuar bie në prangat e Policisë. Kapet nga...

Covid-19 zgjeron infektimin në Lezhë, +3 të prekur në 24 orët e fundit…

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, pak minuta mëparë në deklaratë për mediat përmes Zv/Ministres Rakacolli, ka publikuar rastet e reja me Covid19 në...

Policia Lezhë dhe Kurbin zbardhin detajet e ngjarjes në Laç

Policia ka zbardhur detajet e vrasjes së biznesmenit Bujar Lika dhe dy të plagosurve në Laç. Blutë bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në...