Ndreu ndan lajmin e mirë dhe përcjell 4 mesazhe të koduara…

Kryetarit të Bashkisë Lezhë ia njohim stilin e të shprehurit tashmë. Ai nuk është tip elozhativ. Pra, nuk shpërndan lëvdata anë e mbarë pa kursim...

Lezhë/ Policia e Kurbinit 1 milionë gjobë pronarit të lokalit

Njoftim i Policisë Kurbin: Policia e Kurbinit ka ndëshkuar me 1 milion lekë gjobë, administratorin e një lokali në Fushë-Milot, pasi u konstatua duke ushtruar...

Pronarët e lokaleve të dasmave në Lezhë në protestë: “Po bëhet biznes me virusin!”

Faqja më e madhe e lajmeve në vend, BalkanWeb, ka publikuar pamjet e protestës së organizuar nga pronarët e lokaleve të dasmave në Lezhë....

Garë e fortë emrash në PD, synohet 5 me 2-shi në Lezhë!

Është Kushtetutë tashmë. Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar me 106 vota pro hapjes së listave për zgjedhjen e përfaqësuesëve të popullit në parlament. Javët e...

8 Gjoba të tjera, Policia e Lezhës nuk fal askënd që shkel Aktin Normativ

Policia e Qarkut Lezhë vijon kontrollet për zbatimin e protokolleve të sigurisë, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19. Lexojeni të plotë deklaratën e Policisë...

Lezhë/ Flakët vijojnë të përhapen në Torovicë, nuk ka garanci…

Një valë të nxehti e ka përfshirë gjithë kontinentin Evropian javën e fundit, gjë që i ka bërë diellkërkuesit të zbarkojnë pranë bregut të...

Gajush, Lezhë/ Gjendet trupi i pajetë i një 69 vjeçari, dyshohet vetëhelmimi…

Nëpërmjet një njfotimi të shpërndarë për mediat Drejtoria Vendore e Policisë Lezhë njofton si mëposhtë: Lezhë/Informacion paraprak: Sot, rreth orës 11: 30, në fshatin Gajush, Lezhë...

Përfundon mbledhja e Këshillit të Bashkisë Lezhë, 5 pika në rend të ditës, largohet...

Ditën e sotme, e mërkurë me 29 korrik në ora 11:00, Kryetari Ernest Rakaj ka thirrur mbledhjen e radhës përmes mjeteve të komunikimit elektronik...

Lezhë/ Zbulohet biseda e Ramës me inxhinierët në Shënkoll

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga ministri Ahmetaj, kryebashkiaku Ndreu dhe administratorja Guri kanë inspektuar punimet në shkollën “Llesh Nik Daka” në Lezhë, e...

Rrugorët e Lezhës procedojnë 5 drejtues mjetesh, 2 në arrest

Në zbatim të planit të masave me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë rrugore si dhe evidentimin e shkelësve të rregullave të qarkullimit. Policia...