Ish-kryebashkiaku i Lezhës i drejton pyetjen retorike Rilindjes: “Po tani, kush ju pengoi?”

Ndërkohë që tryeza e të ashtuquajturit Këshilli Politik, me pjesëmarrës nga opozita parlamentare, jo-parlametare dhe përfaqësuesit e qeverisë, duket se është në minutat e...

Turad Kamara: “Në Lezhë po vdisja për bukë!”, Ndoka: “Ky mosmirënjohës i dëshpëruar!”

Faqja sportive Goal News Albania ka publikuar ditën e djeshme reagimin e Presidentit të Besëlidhjes Z. Gjok Ndoka në lidhje me deklaratën e ish-futbollistit...

Lezhë/ Finalizohet operacioni ‘Gjadëri’, 4 shtetas në pranga

Finalizohet operacioni policor i koduar "Gjadëri". Operacioni nga Seksioni për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve, në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Lezhë. Sekuestrohen 95...

Policia Lezhë dhe Kurbin zbardhin detajet e ngjarjes në Laç

Policia ka zbardhur detajet e vrasjes së biznesmenit Bujar Lika dhe dy të plagosurve në Laç. Blutë bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në...

Kryebashkiaku i Lezhës në AbcNews: “Shëngjini këtë vit ashtu siç nuk ka qenë ndonjëherë!”

I ftuar në studion e Abc News, kryebashkiaku i Lezhës Pjerin Ndreu ka folur për situatën e pandemisë. Sezoni turistik pritet të hapet së shpejti,...

Lezhë/ Aksident në Ishull, ndërron jetë rrugës për në spital shtetasi

Deklaratë e Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë: Sot, rreth orës 12:25, në aksin rrugor Lezhë-Milot, në fshatin Ishull, Lezhë mjeti me drejtues shtetasin J.M.,ka aksidentuar...

Njësia Shënkoll bën gati dosjet për hipotekën! Ja kategoritë që humbin të drejtën e...

Pak ditë mëparë ka hyrë në fuqi ligji i ri për pronat në të cilin përcaktohen kriteret e reja për proceset kalimtare të pronësisë...

Mblidhet Këshilli i Bashkisë Lezhë, ja 8 pikat që u diskutuan!

Me anë të një njfotimi të shpërndarë nga Kryetari i Këshilli Bashkiak Z. Ernest Rakaj është thirrur ditën e sotme mbledhja e këtij këshilli,...

Policia e Lezhës kap në flagrancë gërryesin në Mat, gjobë edhe fabrikës peshkut!

Vijon operacioni për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e krimeve mjedisore. Procedohet penalisht një tjetër shtetas, për përpunim të inerteve dhe gjobitet nga IKMT-ja me masë...

Nënkryetari i Bashkisë Lezhë zotohet për garantimin e 20% plazh publik!

Në një lidhje direkte për Report Tv gazetari Elvis Hila i ka drejtuar disa pyetje në lidhje me sezonin turistik Z. Ermal Pacaj, nënkryetar...