Tregu industrial i Laçit përpihet nga flakët në pak minuta

Një zjarr masiv ka përfshirë tregun industrial të qytetit të Laçit rreth orës 06:00.

Shkaku ka qenë zjarri në një lokal afër tregut të qytetit i cili më pas ka përfshirë edhe tregun industrial duke e përpirë nga flakët në pak minuta.

Nga zjarri masiv nuk persona të lënduar por vetëm dëme materiale. I gjithë malli që ndodhej brenda tregut është djegur. Në këtë treg mësohet se zhvillojnë aktivitetin rreth 50 tregtarë.

Sipas burimeve zjarri dyshohet të jetë i qëllimshëm edhe pse shkaku i zjarrit dhe rrethanat janë ende të paqarta. Në vendin e ngjarjes ndodhen tre automjete të zjarrfikëses si dhe forca të shumta policie.