16 Vjet! Themeluesi i LSI-së në Lezhë, përcjell mesazhin e veçantë…

Themeluesi i Levizjes Socialiste për Integrim në Lezhë Z. Viktor Tushaj ka shprehur përmes faqes së tij zyrtare një urim të veçantë në 16 vjetorin e krijimit së kesaj force politike:

Ja çfarë shkruan Tushaj:

“Si sot 16 vjet me pare, ne horozontin e trazuar politik te kohes, shkaktuar nga arroganca qeverisese dhe monopolozimi i ekonomise u krijua LSI. Lindi keshtu nje dimension i ri, energji e re, koncept i ri, vrull dhe entuziazem, kurajo e shprese, ambicie dhe perkujdesje, qartesi dhe thjeshtesi, mencuri, ekuiliber e profesionalizem dhe mbi te gjitha QETESI E DASHURI.

Urime ne pervjetorin e 16 LSI

Suksese pafund”