Parashikimi i motit, 15 Maj 2018

Deri në mesditë vijojnë kthjellime të shkurtra dhe shira të dobët, por pjesa e dytë e ditës fuqizon vranësirat duke sjellë shira me intensitet mesatar deri të lartë në pjesën më të madhe të vendit.

Sipas Meteoalb këto kushte do të vijojnë edhe në mbrëmje.

Temperaturat mbeten konstante gjatë mëngjesit, por mesdita sjell rënie me 2 – 3°C duke ulur maksimumin ne 24°C.