Horoskopi e Hënë, 14 Maj 2018

Horoskopi për ditën e hënë, 14 maj 2018.

Dashi

Ju jeni të gatshëm të merrni përgjegjësinë për një projekt të rëndësishëm. Ndërsa të tjerët janë të shqetësuar për të shmangur punën, ju jeni të zënë duke u larguar. Si rezultat, keni një listë arritjesh që impresionojnë edhe cinikët më të mëdhenj.

Përdorni sfondin tuaj mbresëlënës për të dalë në një pozitë të re. Ju jeni mrekullisht i përshtatshëm për këtë pozitë.

Në vend që të përdorni fuqinë tuaj për përfitime personale, do ta ushtroni atë për të eleminuar mbeturinat, për të rritur produktivitetin dhe për të rritur fitimet. E mbani asin nën mëngë dhe kushdo që përpiqet t`ju kundërshtojë, kapet në befasi.

Demi

Ndjekja e një vizioni të guximshëm ju jep një qëllim të madh. Në të shkuarën, ju keni qenë të kënaqur për të pritur çfarëdo që erdhi në jetën tuaj.

Tani dëshironi për diçka më të madhe. Fitimi i një diplome të avancuar, shkuarja në një udhëtim jashtë shtetit ose botimi i një libri janë midis mundësive.

Nuk ka rëndësi se çfarë keni vendosur si pritshmëritë tuaja, me kusht që qëllimi t`ju mbushë me emocion. Një mik do ofrohet t`ju ndihmojë. Mos hezitoni t’i pranoni ndihmën.

Binjakët

Aftësia juaj për të mbajtur sekrete ju bën një mik të çmuar. Ju kurrë nuk do të ëndërroni për e ndani informacionin e privilegjuar që ju është besuar.

Për shkak të diskrecionit tuaj, do të shpërbleheni me një punë mbresëlënëse. Marrja e një roli në një organizatë artistike ose bamirëse do të jetë një sfidë e mirëpritur.

Ju do të gëzoni kur të paguheni se po e bëni botën një vend më të bukur apo të rehatshëm. Sekreti i suksesit tuaj është aftësia për të prodhuar rezultate mbresëlënëse. Ky qëndrim modest fiton respekt të jashtëzakonshëm.

Gaforrja

Njerëzit mund të varen nga ju. Kur ju kërkohet të vlerësoni një situatë, pranoni. Ata ua kërkojnë juve për ta bërë këtë gjë, sepse e dinë që kurrë nuk do të lejoni që ndjenjat personale të ndërhyjnë në vendimin tuaj.

Nëse po gjykoni një konkurs, do të ishte më mirë ta largoni veten nga aspekti shoqëror. Gjëja e fundit që dëshironi është të përziheni me njerëz që do të ndikohen nga roli juaj.

Sapo të jepni  shpërblimet dhe rezultatet, mund t`i riktheheni aspektit shoqëror. Deri atëherë, qëndroni të vetmuar.

Luani

Ju jeni shumë praktik kur është fjala për zgjidhjen e problemeve. Nëse një sistem në punë është joefikas ose i shtrenjtë, zhvilloni një më të mirë.

Pasi të keni goditur në formulën e duhur, do të tërhiqni vëmendjen e të gjithëve. Mos u habisni nëse ju jepet një promovim i mrekullueshëm si falënderim për përpjekjet tuaja.

Njerëzit që e njohin më së miri e vlerësojnë se si nuk flini kurrë mbi dafina. Në vend që të kënaqeni me pak, gjithmonë përpiqeni të bëni më të mirën.

Virgjëresha

Ju jeni bekuar me talent natyral krijues. Në vend që t`i neglizhoni këto dhurata, i jepni një shkëlqim të ri.

Të studioni me një mësues të respektuar do t`ju bëjë të arrini lartësi që nuk i kishit menduar kurrë. Instruktori juaj do të jetë i impresionuar nga zelli juaj dhe kurioziteti.

Sa më shumë që praktikoni zanatin, aq më shumë pyetje do të keni. Duke mësuar do të rrisni punën tuaj.

Peshorja

Dashuria juaj e pakushtëzuar është një burim fuqie për familjen tuaj. Një i afërm i cili ka luftuar për të gjetur një punë të mirë ka përfituar nga mbështetja juaj.

Atij së shpejti do t`i ofrohet një pozitë e mrekullueshme në fushën e dëshiruar. Mos u habisni kur t`ju jepet një dhuratë e bukur si falënderim për inkurajimin tuaj.

Ky haraç elegant do të jetë një burim i vazhdueshëm frymëzimi. Sigurohuni që ta lini në një vend të dukshëm. Sa herë që ta kapin sytë, do të kujtoni dashurinë me të cilën është dhënë.

Akrepi

Kur ballafaqoheni me boshllëqe në njohuritë tuaja, kërkoni t`i mbushni ato. Ndjekja e një kursi trajnimi nuk do të jetë e lehtë. Do jetë i komplikuar, por mos u frikësoni.

Sa më shumë kohë që shpenzoni për studimet tuaja, aq më shpejt do të thithni informacionin.

Mund të jetë e nevojshme të hiqni dorë nga disa festa, por ky do të jetë një çmim i vogël për t`u paguar përpara pikëve të larta. Jepini vetes një dhuratë bujare pas provimeve përfundimtare.

Shigjetari

Ju doni të bëni përparim financiar, por e dini se duhet kohë për të ndërtuar pasuri. Në vend që të shpenzoni pafund, jini të kënaqur për të vënë para mënjanë nga paga juaj.

Ngadalë por me siguri, kursimet tuaja do të rriten. Do të jeni në gjendje ta përdorni këtë fond për të blerë një shtëpi, për të filluar një biznes ose për të dalë në pension.

Nëse gjithnjë keni dashur të jetoni pranë ujit, vendosni një fotografi të pronës së ëndërruar aty ku mund ta shihni rregullisht. Ëndrra juaj do të kthehet në realitet.

Bricjapi

Njerëzit janë të impresionuar me mënyrën se si e përjetoni zhgënjimin. Në vend që të jetoni në pengesa, ju thjesht i pranoni ato dhe kërkoni mundësi të tjera.

Nëse dikush nuk e kthen dashurinë tuaj, ju kërkoni një partner që ju do. A jeni refuzuar për një punë? Qëndroni me shpresë dhe bëni kërkesë për të tjerët.

Kur puna juaj krijuese refuzohet, vendoseni mënjanë dhe filloni një projekt tjetër. Një shans për të dhënë mësim, për të shkruar ose udhëtuar do të bjerë në prehërin tuaj për shkak të këtij qëndrimi të pjekur.

Ujori

Aftësia juaj për të mbajtur një heshtje të caktuar ju bën të njohur kudo. Qëndrimi juaj do ju sjellë njëë mundësi të shkëlqyer.

Mos u habisni kur t’ju jepet mundësia për të punuar nga shtëpia. Nëse doni të jeni të suksesshëm në këtë pozitë, duhet të vazhdoni të ruani qetësinë me të njëjtin ritëm.

Peshqit

Miqtë mbështeten tek ju, duke e ditur se jeni gjithmonë në anën e tyre. Falë simpatisë dhe inkurajimit tuaj, ata janë në gjendje të përballen me vështirësi të jashtëzakonshme. Në këmbim, kërkojnë çdo mundësi për t’ju ndihmuar.

Asnjëherë mos hezitoni të kërkoni ndihmë, nëse jeni duke lëvizur në një vend të ri ose duke dizenjuar një faqe interneti.

Njerëzit janë të etur t`ju paguajnë për gjithë mirësinë dhe bujarinë që gjithmonë i keni dhënë. Ju nuk mund t’i vlerësoni me të vërtetë të dashurit tuaj derisa të jeni të hapur ndaj mikpritjes së tyre.