Horoskopi, e Premte 30 Mars 2018

Horoskopi për ditën e premte, 30 Mars 2018.

Dashi

Njerëzit me të cilët punoni janë të impresionuar nga puna juaj e vështirë. Ka një mundësi për përparim në punë, por duhet të jeni të gatshëm për të negociuar.

Nëse punëdhënësi juaj nuk është i përgatitur t’ju japë një ngritje, kërkoni më shumë përfitime. Më shumë pushime vjetore, një marrëveshje për ndarjen e fitimit ose rimbursimin e shkollimit janë ndër përfitimet që ju mund të kërkoni.

Merrni pak çaste për të menduar me kujdes për atë që dëshironi nga puna juaj.

A jeni të papunë? Mund t’ju ofrohet një pozicion i shkëlqyeshëm që është financiarisht dhe emocionalisht i shpërblyer.

Demi

Merrni një pushim për atë që e doni. Vendosja e punës në pritje do t’ju japë një mundësi për të rimbushur bateritë dhe të rivlerësoni prioritetet tuaja.

Ju jeni një person që punon shumë, i cili tenton të kafshojë më shumë nga sa mund të përtypë. Bëjeni misionin tuaj lehtësimin e ngarkesës tuaj.

Delegoni detyra të vogla dhe përgjegjësi të zakonshme për kolegët. Ju duhet të përcaktoni punët e shtëpisë për të afërmit dhe njerëzit me të cilët ndani shtëpinë.

Nëse jetoni vetëm, mendoni rreth punësimit të dikujt për të pastruar. Konsiderojeni këtë si një investim në lumturinë tuaj.

Binjakët

Kjo është një kohë e mirë për të shijuar një paqe dhe heshtje. Edhe një flutur si ju duhet t`i vendosë në qetësi krahët e saj.

Nëse sapo keni rënë në dashuri, organizoni takimin me dashurinë tuaj në një vend të izoluar. Mbajini duart shtrënguar dhe shikoni në sytë e njëri-tjetrit.

Ju keni fuqinë për të shëruar dhimbjen e njëri-tjetrit. Filloni t’i merrni më seriozisht nevojat tuaja shpirtërore.

Në vend që të shkoni së bashku me çdo plan, do të bëheni më selektiv në lidhje me mbledhjet ku merrni pjesë.

Gaforrja

Vendoseni punën në ndenjësen e pasme dhe kërkoni shoqërinë e miqve. Biseda me të afërmit tuaj dhe më të dashurit do të jetë ngazëllyese.

Nëse kërkoni dashuri, lejojeni një mik që t`ju rregullojë një takim me dikë. Ai ka instikte të mira për të gjetur partnerin tënd ideal.

Do të befasoheni nga kënaqësia për të takuar një person që ndan shumë nga vlerat tuaja.

Luani

Karriera juaj është një burim i kënaqësisë së thellë. Të gjithë eprorët dhe kolegët tuaj vlerësojnë kontributet tuaja.

Ju mund të bëni një ndryshim pozitiv për grupin. Jini të gatshëm të pranoni më shumë përgjegjësi derisa dikush të shërohet nga një sëmundje.

Gatishmëria juaj për të mbuluar një mungesë dhe për të bërë atë që është e nevojshme do të çojë në një promovim. Është e mundur që të jeni në gjendje të punoni nga shtëpia disa ditë çdo javë.

Formula më e mirë për avancimin personal është që të jeni në shërbim të të tjerëve.

Virgjëresha

Mos u habisni kur disa njerëz të hidhen kundër jush. Popullariteti juaj i sapoformuar bën që besimi të rritet.

Nëse jeni vetëm, mendoni të shkoni në një takim me një person, prejardhja e të cilit është shumë ndryshe nga juaja.

A jeni tashmë në një marrëdhënie? Organizoni një pushim të shkurtër me dashurinë tuaj. Një ndryshim i peizazhit do të rindezë pasionin tuaj të përbashkët.

Pasi të shpëtoni nga presionet e shtëpisë, do të kujtoheni përse keni rënë në dashuri.

Peshorja

Një takim intim ju bën të ndiheni sikur jeni duke ecur në ajër. Situatat irrituese që dikur ndodhnin nën lëkurën tuaj do të pushojnë së shqetësuari.

Në të mirë të të gjithëve, do të frymëzoheni për të bërë një transformim të rëndësishëm personal. Thyerja e një zakoni të keq, ndjekja e punës suaj apo nisja e një projekti krijues janë disa mundësi. Ju mund të arrini shumë lart me ndihmën e të dashurit tuaj.

Jeni vetëm? Do të takoni dikë të veçantë në një klub nate, organizatë mjedisore, apo në një dyqan antik.

Akrepi

Një aleancë e ngushtë është fuqizuese. Ju jeni lodhur duke u mbrojtur nga një person i dëmshëm. Herën tjetër, tregojini atij se çfarë mendoni për metodat që ai përdor.

Mos kini frikë ta ngrini zërin tuaj. Gjëja e fundit që ai dëshiron është që të gjithë t`i zbulojnë metodat e tij.

Pasi ta keni mbrojtur veten, mund të shkoni në krahët e një njeriu që ju do ose të partnerit romantik. Ky njeri do t’ju lavdërojë që u tregove kaq trim.

Shigjetari

Megjithëse nuk jeni materialist, ju pëlqejnë disa gjëra të mira. Merrni kohë nga orari juaj i zënë që të hani një vakt të shijshëm.

Kënaquni me një banjë aromatike ose enduni nëpër kopsht. Çdo aktivitet i pëlqyeshëm që ju largon nga një ekran kompjuteri me ngjyra të ndezura, këshillohet.

Nëse jeni lodhur nga argëtimi, shkoni në një vend të qetë, ku mund të dëgjoni veten duke menduar. Largohuni nga pajisjet teknologjike dhe lidhuni me anën tuaj shpirtërore.

Bricjapi

Lëreni veten të kënaqet. Ju jeni një person shumë sensual i cili duhet ta trajtojë veten me gjëra të bukura, me aroma joshëse, dhe ushqime të pasura e të shijshme për çdo rast.

Kur i injoroni këto dëshira, bëheni të shqetësuar dhe nervoz. Jeni vetëm? Do të tërhiqni shumë dashuri kur t`i jepni vetes kujdesin dhe respektin që meriton.

Nëse tashmë keni një partner, ai do të bëhet më i vëmendshëm ndaj nevojave të tua.

Ujori

Jeta në shtëpi është një burim i rehatisë. Merrni kohën e duhur jashtë punës për të ecur para me punët  e shtëpisë.

Ngroheni një tenxhere supë, mbillni një kopsht ose vendosni çarçafë të pastër në krevat. Ndiheni mirë për të punuar me ritmin tuaj. Mos e harroni këtë herën tjetër që e gjeni veten duke pasur frikë  nga disa detyra të vogla.

Çdo gjë që ju bëni për ta bërë një mjedis më të rehatshëm është në interesin tuaj.

Peshqit

Përdoreni krijimtarinë tuaj. Puna për një projekt të ri dhe të re, do të jetë shumë zbavitëse. Ide të shkëlqyera do të rrjedhin si një lumë i fuqishëm.

Tregoja punën tënde miqve artistë. Ata do të duartrokasin përpjekjet tuaja dhe do ju ofrojnë sugjerime të dobishme. Është mirë të lidheni me njerëz të këtij niveli.

Bashkimi me forcat me vizionarë të tjerë ju bën të ndiheni sikur i përkisni. Gjithmonë kënaqeni kur këta shokë thonë me zë diçka e keni menduar për vite me radhë.