Këto 10 Nuse Kreative e Kanë Shkelur Rregullin, Buqeta Unike “Lulesh”

Për një nuse, asgjë nuk është më emocionuese se dita e saj e dasmës. Ka nga ato që zgjedhin qasjen tradicionale, duke kërkuar këshilla nga nënat dhe gjyshet e tyre për lulet më të bukura.

Megjithatë, nëse nuk jeni një nga ato lloj vajzash, risitë janë këtu për t’ju nxjerrë nga situata. Një nuse pa buqetën me lule nuk bën, por çfarë ndodh nëse ka alergji nga lulet?

Epo, atëherë jemi të sigurtë se do t’i doni këto ide të mrekullueshme.

Buqetë me karfica zbukurimi

Vazhdoni përpara, kërkoni për bizhuteri të gjyshes dhe nënës suaj dhe bëni këtë kombinim të bukur që të ndriçojë.

Buqeta e pyllit

Nëse lulet tradicionale nuk janë të preferuarat tuaja dhe ju jeni më shumë një nuse që pëlqen stinën e Vjeshtës, atëherë ju mund të zgjidhni disa bimë në pyll për dekorimin tuaj.

Buqeta me guacka

Ideale për një martesë romantike, në perëndim të diellit në plazh. Nuk ka mënyrë më të mirë për të shprehur dashurinë tuaj për detin.

Buqeta me barishte

Majdanoz, sherbelë, rozmarinë dhe trumzë janë një alternativë për lule ku buqeta nuk është pa aromë. Ju mund të shtoni livando dhe jasemini për një kontakt aromatik më të madh.

Buqeta me pendë

Për buqeta të guximshme dhe të veçanta të nuses, puplat e buta, janë një mundësi e bukur dhe e rehatshme.

Buqeta me shkronja dhe faqe librash

Nëse librat janë pjesë thelbësore e jetës suaj, kjo është mënyra më e mirë për të celebruar dasmën tuaj.

Buqeta me kërpudha

Mund të duket pak e çuditshme, por është shumë origjinale.

Buqeta me pishë

Nëse martoheni në vjeshtë, kjo mund të jetë një ide e mrekullueshme për të nxjerrë në pah bukurinë e këtij sezoni.

Buqeta me perla

Nëse unaza nuk është e mjaftueshme, ju mund të përfshini të gjithë magjinë e botës në ditën tuaj të madhe me këtë kombinim të bukur.

Buqeta Origami

Nëse ju pëlqejnë punimet e dorës, ju mund ta filloni jetën si e martuar me diçka të bërë nga ju ose miqtë tuaj.

Siç mund ta shihni, buqeta nuk duhet gjithmonë të bëhet me lule. Nëse po mendoni të martoheni së shpejti, ju mund t’i konsideroni këto ide origjinale dhe të freskëta për buqetën tuaj.