AKTUALITET

Biseda/ Ja çfarë i tha Frrokaj nënkryetares së bashkisë para se...

Në Gjykatën e Lezhës ka filluar seanca me dyer të mbyllura në lidhje me çështjen "Ranishtja 4". Ajo çfarë tërhoqi vëmendjen pak çaste përpara se...

Video/ Momenti i mbërritjes në gjykatë i të akuzuarve të çështjes...

Ka nisur seanca me dyer të mbyllura në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Lezhë ku mësohet se janë shoqëruar edhe të akuzuarit e çështjes penale...

OP/ED

KULTURË

Historianët Zeqo dhe Xhufi: Cilat janë sot vlerat e Beslidhjes së Lezhës

Me rastin e 574 vjetorit të Besëlidhjes së Lezhës, Akademik Moikom Zeqo dhe Profesor Pëllumb Xhufi, ditën e djeshme mbajtën një leksion para studentëve...

Pas 900 vitesh bëhet zbulimi i madh në Kalanë e Rozafës

Një zbulim i jashtëzakonshëm është bërë ditët e fundit në kalanë e Rozafës në Shkodër. Ekspedita arkeologjike polake, e cila po kryen prej ditësh gërmime...

Zhdukja e dy objekteve të tjera të rralla në Shkodër – Nga Paul Tedeschini

Nga Paul Tedeschini Po na humbet trashigimia e artit tonë të mrekullueshëm popullor shqiptar, si dhe kryeveprat arkeologjike, të cilat janë të parikuperueshme. Në shkrimin e...

Fishta në vitin 1923: Kriteret që duhet të plotësojë ai që kërkon të jetë...

At Gjergj Fishta (1923) – Revista Hylli i Dritës “Për shtetin tonë është nevoja të mblidhet sa më parë Kuvendi i Dheut ose Konstituenta, sepse...

INSTITUCIONE

Rama: Kush refuzon punën, i hiqet ndihma ekonomike!

Qeveria nuk do t’i japë ndihmë ekonomike askujt që është i aftë për punë dhe...

Akademia e Shkencave: Gjuha shqipe, gjuhë zyrtare në tre shtete

Akademia e Shkencave të Shqipërisë ka përshëndetur vendimin e Parlamentit të Maqedonisë për njohje e...

Basha: Kur do dalë para drejtësisë Tahiri, Dako e Sejdini?

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një komunikim me gazetarët në përfundim të mbledhjes...

BESËLIDHJA

Basketbolli bëhet TREND në Lezhë, Besëlidhja (U14) me dy përfaqësues në kombëtare. Ja emrat…

Lezha nis një epokë të re edhe në basketboll. Ekipi Besëlidhja për grupmoshat U14 që...

Krenari për Lezhën! Besëlidhja nxjerr 4 Kampionë Kombëtar në Sportin e Mundjes (Fotot)

Sapo ka përfunduar në pallatin e sportit "Asllan Rusi" Kampionati Kombëtar i Mundjes për të...

Zvicëranët e Bazelit ofertë trajnerit të Besëlidhjes. Ai tundohet…

Ndryshe nga vitet e tjera, këto pushime verore futbollistët dhe stafi teknik i Besëlidhjes po...

SHËNDETI

2 Veprimet e Thjeshta që Ndihmuan Këtë Grua të Humbasë 80 kg

Ndonjëherë, një ndryshim i thjeshtë është gjithçka që duhet për humbjen e  jashtëzakonshme të peshës. Dhe mund t'ia dalësh, është e garantuar. Besojeni apo jo,...

Këto Veprime Mos ia Toleroni Asnjëherë Mjekut Tuaj!

Nuk mund t’u besoni gjithmonë bluzave të bardha! Këto gabime janë mjaftueshëm serioze për t’ju dhënë të drejtë të kërkoni një mjek tjetër. Ju ka prekur...

MOTI

Lezhe, AL
scattered clouds
12 ° C
12 °
12 °
71%
3.6kmh
40%
Tue
6 °
Wed
5 °
Thu
-1 °
Fri
3 °
Sat
6 °

TË VEÇUARA

KËSHILLA